Zapalenie prostaty

Home / Choroby prostaty / Zapalenie prostaty

Zapalenie prostaty może się rozwinąć w każdym wieku, jednak najczęściej dotyczy mężczyzn między 30 a 40 rokiem życia.
Dokładny opis jednostki chorobowej przekracza zakres tego opracowania.

Warto jednak wiedzieć, że zapalenie prostaty jest najczęściej wynikiem:

  • braku regularnego wysiłku fizycznego,
  • siedzącego trybu życia,
  • zbyt dużej swobody seksualnej
zapalenie prostaty

Ostre bakteryjne zapalenie prostaty

Ostre bakteryjne zapalenie prostaty przebiega zwykle z wysoką gorączką, dreszczami powiększeniem i bolesnością stercza. Występują trudności w oddawaniu moczu, duża bolesność podczas mikcji a nawet całkowite zatrzymanie moczu. Dodatkowo może się pojawić krwiomocz lub ropna wydzielina. Ostre bakteryjne zapalenie prostaty może przejść w przewlekłe bateryjne zapalenie prostaty.

Przewlekłe bakteryjne zapalenie prostaty

Objawy takie jak: częstomocz, ból w okolicy krocza, jąder, podbrzusza, ból w trakcie ejakulacji, lub obecność krwi w nasieniu występujące po przebyciu ostrego bakteryjnego zapalenia prostaty świadczą o tym, że choroba nie została wyleczona do końca i przechodzi w postać przewlekłą.

Niebakteryjne zapalenie prostaty

Niebakteryjne zapalenie prostaty ma charakter przewlekły, jest trudne do wyleczenia i ma tendencję do nawrotów.
Uporczywe i dokuczliwe objawy typu ostre bóle lub pobolewania w okolicy podbrzusza, kości krzyżowej, krocza, odbytu lub moszny, częstomocz, zaburzenia mikcji, zaburzenia wytrysku nasienia, powodują pojawienie się dodatkowo objawów osłabienia ogólnego, apatii lub rozdrażnienia.

Zapalenie prostaty jest następstwem niewłaściwego (w dzisiejszych czasach już uznawanego za normę) trybu życia. Najczęściej występują również dolegliwości innych części ciała spowodowane tymi samymi czynnikami. Większość tych dolegliwości powszechnie uważa się za normalne objawy starzenia się organizmu.

Nie ma potrzeby godzić się z potoczną opinią panującą w społeczeństwie zwłaszcza, że cena jaką za taki pogląd płacimy jest naprawdę wysoka. Już drobne zmiany stylu życia i sposobu odżywiania mogą zdziałać naprawdę cuda i uchronić przed cierpieniem.

Jakie suplementy pomogą?

W każdym z tych przypadków chorobowych poważne wsparcie otrzymasz ze strony naturalnych suplementów diety.
Już przy pierwszych symptomach zwiastujących zapalenie prostaty zwiększ natychmiast profilaktyczną dawkę Prostate Power i dodaj kolejne suplementy:

Polinesian Noni – doskonale oczyszcza i odżywia organizm. Jego cenne składniki – a zawiera on ponad 1000 cennych dla naszego ciała związków – doskonale sprawdzają się we wspomaganiu leczenia chorób gruczołu krokowego. Co ciekawe, badania naukowe pokazują, że ponad 100 różnych zespołów chorobowych powodowane jest brakiem przynajmniej jednej  z substancji zawartych w owocu noni.  Ten suplement to prawdziwy skarb dla wszystkich z problemami zdrowotnymi. Efekty stosowania widać już po bardzo krótkim czasie.

Ważną rzeczą jest także fakt, iż noni poprawia nastrój i samopoczucie. Dodatkowo sok noni przywraca sprawność seksual oraz apetyt na seks.

Chelated Zinc – to bardzo ważny suplement diety dla wszystkich mężczyzn dotkniętych problemami z gruczołem krokowym. Cynk ma bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu płciowego. Niedobór tego pierwiastka może nawet powodować bezpłodność. Cynk uczestniczy w syntezie kwasu DNA i RNA i jest niezbędny w procesach podziału komórek, ich wzrostu i regeneracji.

Cynk w formie chelatu dostępny w preparacie Chelated Zinc jest doskonale przyswajalny przez organizm. Przyda się każdemu mężczyźnie po czterdziestce. Jego dodatkowe zalety to: spowalnianie procesów starzenia, obniżenie poziomu cholesterolu. Jest także bardzo pomocny w rozkładzie alkoholu, pomagając leczyć kaca.

Pro Selenium – selen odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Przede wszystkim jest znakomitym antyoksydantem – zwalcza szkodliwe dla zdrowia wolne rodniki tlenowe odpowiedzialne za niszczenie komórek i będące jedną z podstawowych przyczyn występowania nowotworów.

Ma świetne działanie wspomagające odporność organizmu. Selen w formie chelatu doskonale usuwa toksyny (także metale ciężkie) z komórek. Chroni nasze ciało przed bakteriami i wirusami. A co najważniejsze z punktu widzenia chorób prostaty, świetnie działa na kondycję narządów płciowych u mężczyzn, jednocześnie zwiększając potencję.

Uzupełnisz deficyt substancji odżywczych i prostata wróci do normy.

Jako profilaktykę bakteryjnego zapalenia prostaty stosuj kuracje oczyszczające przynajmniej raz w roku. Taka kuracja przyniesie oczywiście setki innych korzyści zdrowotnych. Paraprotex,Immunaid lub Virago bardzo Ci w tym pomogą.

Więcej informacji o kuracjach oczyszczających znajdziesz na stronie Cali.pl

Oczywiście wszystkie suplementy powinieneś stosować również w trakcie choroby. Należy jednak odpowiednio zwiększyć dawki. To są naturalne suplementy.
Nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania naturalnych substancji odżywczych (musiał byś łykać tabletki setkami)
Istnieje natomiast znacznie bardziej realne niebezpieczeństwo deficytu substancji odżywczych odpowiedzialnych za utrzymanie ciała w stanie doskonałego zdrowia.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.