T&T otrzymuje nową technikę biopsji raka gruczołu krokowego.

Nowa technika biopsji gruczołu krokowego w celu wykrycia nowotworu pojawiła się w T&T.

Prostata - leczenie - rak
images 4

Procedura opiera się na już istniejących technikach biopsji transperinealnej w celu zwiększenia szans na wykrycie i obniżenia ryzyka związanego z bardziej tradycyjnymi metodami, takimi jak biopsja transrektalna.

“Aby postawić diagnozę raka, należy wprowadzić do prostaty igłę do biopsji, aby uzyskać próbkę. Dokonano tego poprzez umieszczenie igieł przez ścianę odbytu w prostacie. Przejście igły przez ścianę odbytu wprowadza do krwiobiegu pacjenta materiał kałowy z bakteriami” – wyjaśnił twórca nowej techniki dr Matthew Allaway.

To, jak powiedział, często powodowało u niektórych pacjentów posocznicę, co prowadziło do ich hospitalizacji. Innym ograniczeniem dla biopsji transrektalnej, jak wyjaśnił, jest niemożność dotarcia do wszystkich obszarów prostaty.

Według Allaway, ta nowa technika wchodzi przez krocze (obszar pomiędzy moszną a odbytem).

T&T otrzymuje nową technikę biopsji raka gruczołu krokowego.
images 4

Jest ona często określana jako “gooch”.

Z drugiej strony, “Unikamy wszystkich zanieczyszczeń kałowych, eliminując sepsę, ale dodatkowo daje nam to dostęp do całej prostaty”.

Proces wykorzystuje system precyzyjnego punktu dostępu przezsperineal Access System by Perineologic, który według strony internetowej pozwala “lekarz może łatwo i pewnie dotrzeć do pożądanych miejsc poprzez pojedyncze nakłucie skóry”.

Pozwala to również pacjentowi być w pełni świadomym podczas zabiegu z użyciem lokalnego środka znieczulającego.

“Celem jest to, aby ta procedura nie trwała – przy starej metodzie 45 minut do godziny, ale była wykonywana idealnie w ciągu 15 minut”.

W celu poprawy skuteczności wykrywania, w połączeniu z technologią MRI można by określić kolejne obszary prostaty, które mają być poddane biopsji.

Wczoraj na West Shore Medical, gdzie obserwowali procedurę z pierwszej ręki, byli obecni starsi urolodzy w Szpitalu Powszechnym w Hiszpanii, Szpitalu Generalnym w San Fernando i Centrum Nauk Medycznych Erica Williamsa.